Masdaf, Atık Su Uygulamalarının Transferinde Güvenli Çözümler Sunuyor
Anasayfa > Haberler > Masdaf, Atık Su Uygulamalarının Transferinde Güvenli Çözümler Sunuyor
 Masdaf, Atık Su Uygulamalarının Transferinde Güvenli Çözümler Sunuyor

Masdaf, Atık Su Uygulamalarının Transferinde Güvenli Çözümler Sunuyor

Pompa sistemleri sektörünün yenilikçi markası Masdaf, “EnduroPro serisi Pompaları” ile doğayı ve insan sağlığını tehdit eden; atık su ve kanalizasyon sularının transferinde güvenli ve verimli çözümler sunuyor.

Hızla artan dünya nüfusuna paralel olarak yaşanan kentleşme ve sanayileşme, çevresel sorunları da beraberinde getiriyor. Tükenmekte olan su kaynakları ve suyun kullanımı sonrası oluşan kanalizasyon suları da bu sorunların başında geliyor. Evsel ve endüstriyel atık suların güvenli ve verimli bir şekilde transfer edilmesi hem insan sağlığı hem de çevre sağlığı açısından hayati önem taşıyor.  

  • Pompa sektörünün öncü markası Masdaf, atık su ve kanalizasyon sularının transferinde kullanılmak üzere geliştirdiği EnduroPro serisi pompalar ile kirli suyun transferinde; yüksek dayanım ve sızdırmazlık değeri sağlıyor. Çevreye dost yapıda dizayn edilen EnduroPro serisi Atık Su ve Kanalizayon Pompaları; su arıtma tesisleri, taşkın, sel suyu, çamur, lif ve katı parçacık içeren sıvıların transferi ile evsel ve endüstriyel atık su transferinde güvenli çözümler sunuyor. 

Atık sularda bulunan lifli partiküller zaman içinde pompaların tıkanmasına ve işletim sisteminde arızalara neden olabiliyor. Ancak katı partikül geçirgenliği 76 mm’ye ka­dar çıkabilen EnduroPro serisi Atık Su ve Kanalizayon Pompalar, robust mil tasarımı ve güçlü yataklama elemanları sayesinde uzun yıllar zor koşullar altında çalışabiliyor. Mekanik dayanımı yüksek olan pompalar özellikle otel, hastane ve endüstrilerdeki atık suların tahliyesinde dalgıç pompalar için sorun yaratan elastik malzemeleri uzun yıllar rahatlıkla basabiliyor. Böylece kanalizasyon sularını ve endüstrilerdeki atık suları, ortama koku yaymadan ve atık su sızdırmadan transfer ederek, biyolojik hayatı ve insan sağlığını koruyor.

EnduroPro serisi pompalar, kolay temizlenebilme özelliğiyle de dikkat çekiyor. Back-pull out özelliği ile pompa gövdesini tesisattan ayırmadan çark ve çarkla dönen grubun kolayca yerinden dökülmesini sağlıyor. Kolay bakım özelliği, acil müdahale durumunda sisteminde kesintiyle uğramadan çalışması açısından da büyük önem taşıyor.

Close