”Sürdürülebilir Ekonomi, Üniversite-Sanayi İşbirliği İle Sağlanabilir”
Anasayfa > Haberler > ”Sürdürülebilir Ekonomi, Üniversite-Sanayi İşbirliği İle Sağlanabilir”
”Sürdürülebilir Ekonomi, Üniversite-Sanayi İşbirliği İle Sağlanabilir”

”Sürdürülebilir Ekonomi, Üniversite-Sanayi İşbirliği İle Sağlanabilir”

Pompa sektörünün köklü markası Masdaf, genç mühendis adaylarının akademik çalışmalarını destekleyecek girişimlerine devam ediyor.

Masdaf, Allianz Türkiye’nin 30 milyon liralık yatırımla İstanbul Beykoz’daki Türk-Alman Üniversitesi kampüsü içinde hayata geçirdiği “Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi”nin, “Yangın Pompası Eğitim Odası”nın sponsoru oldu.

 Pompa sektörünün köklü markası Masdaf, genç mühendis adaylarının akademik çalışmalarını destekleyecek girişimlerine devam ediyor. Masdaf, Allianz Türkiye’nin 30 milyon liralık yatırımla İstanbul Beykoz’daki Türk-Alman Üniversitesi kampüsü içinde hayata geçirdiği “Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi”nin, “Yangın Pompası Eğitim Odası”nın sponsoru oldu. Uluslararası standartlarda yangın ve deprem testleri yürütülecek olan eğitim merkezi, Ekim ayında hizmete açıldı.

 Yangın ve deprem konusunda toplumsal risk farkındalığını artırmak ve teknolojik altyapısı ile donanımlı mühendisler yetiştirmek üzere hayata geçirilen “Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi”nde endüstrilere yönelik olarak uluslararası standartlarda yangın ve deprem testleri yapılacak. Aynı zamanda öğrencilerin, akademik çalışmalarını yürütecekleri bir laboratuar niteliğindeki uygulama merkezi ile deprem ve yangınlara karşı alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirme çalışmaları da yürütülecek.

 Mas Academy ile eğitim alanındaki çalışmalarına ağırlık veren Masdaf, “Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi”nin, “Yangın Pompası Eğitim Odası”nın sponsoru olarak pompa sektörüne örnek girişimlerde bulunmaya devam ediyor.

Proje kapsamında çevreci ve tasarruflu pompa teknolojilerinin çark bölümlerinin incelenebileceği bir sergileme standı kuran Masdaf, YNM-Uçtan Emişli Santrifüj Yangın Pompaları ve YPSP-Ayrılabilir Gövdeli Çift Emişli Santrifüj Yangın Pompaları ürünlerini sergileyecek.                              

 Ayrıca hem binanın yangın söndürme sistemi olan yangın pompası hem de eğitimler sırasında tesisatın canlı olarak gösterilebileceği YPSP ve Hexa ürünleriyle de uygulama merkezine önemli bir katkı sağlayacak.

 Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Masdaf Genel Müdürü Vahdettin YIRTMAÇ, “Sürdürülebilir ekonomi ;ancak üniversite-sanayi işbirliği ile sağlanabilir. Bu noktada sanayiciler olarak bizlerin, üniversitelere yeterli katkıyı sağlıyor olmamız gerekiyor. Masdaf olarak biz, Mas Academy kapsamında her yıl üniversite öğrencilerine yönelik olarak eğitimler düzenliyoruz. Üniversitelerin uygulama merkezlerini, pompa teknolojilerimiz ile destekliyoruz. Allianz Grubu’nun bünyesinde Türk –Alman Üniversitesi kampüsünde kurulan Allianz Teknik projesinin de sponsor firmaları arasında yer aldık. Bu proje kapsamda hayata geçen “Yangın Pompası Eğitim Odası”nın sponsor firması olarak nitelikli bilimsel çalışmalara destek veriyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Aynı zamanda dünya genelinde Allianz’ın üçüncü test merkezi olma özelliği taşıyan ve akredite olmaya hazırlanan bu uygulama merkezinde, Mas Academy kapsamında ve bir program dahilinde eğitimler düzenleyerek sektörümüze nitelikli mühendis ve teknisyen yetiştirilmesine katkı sağlayacağız” dedi.

Close