Agakim Kimya Masdaf'ı Tercih Etti!
Anasayfa > Ürünler > Referanslarımız > Genel Referanslar > Agakim Kimya Masdaf'ı Tercih Etti!
Agakim Kimya Masdaf'ı Tercih Etti!

Agakim Kimya Masdaf'ı Tercih Etti!

Üretim Tesislerini Yenileyen Agakim Kimya’nın da Pompa Sistemlerindeki Tercihi;  “Masdaf”

1987 yılından bu yana yapıştırıcı imalatı sektöründe faaliyet gösteren Agakim Kimya, 2018 yılında Adana’da bulunan üretim tesislerini yeniledi.

Otomasyonlu emülsiyon polimerizasyonu teknolojisiyle gerçekleştirdiği üretiminin %70'ini kara ve deniz yoluyla Avrupa, Ortadoğu, Asya, Afrika ve Rusya başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerine ihraç eden Agakim Kimya’nın yeni yatırım projesinin proses pompalarında Masdaf ürünleri tercih edildi.

Projede Masdaf Markalı;

  • Komple paslanmaz frekans kontrollü hidroforlar,
  • Paslanmaz, frekans invertörlü, dik milli pompalar,
  • Yatay milli, komple paslanmaz solvent pompalar kullanılmıştır.

Projede kullanılan ISO EN 2858’e uygun, NME serisi ağır hizmet tipi pompalar, paslanmaz çelikten (AISI 316) imal edildi. Pompalarda çiftli mekanik salmastra, sızıntısız bağlantı sağlayan spacer kaplin ve yüksek enerji tasarrufu sağlayan IE3 verimlilik sınıfında elektrik motorlar kullanıldı. Bakımı son derece kolay olan pompaların tek kabloya sahip olması, kurulum ve devreye almada da büyük kolaylık sağlıyor.

Masdaf tarafından devreye alınan inovatif pompa sistemleri, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close