Başkent Emlak Konutları Masdaf'ı Tercih Etti!
Anasayfa > Ürünler > Referanslarımız > Genel Referanslar > Başkent Emlak Konutları Masdaf'ı Tercih Etti!
Başkent Emlak Konutları Masdaf'ı Tercih Etti!

Başkent Emlak Konutları Masdaf'ı Tercih Etti!

Başkent Emlak Konutları’nın da Pompa ve Hidrofor Sistemlerindeki Tercihi;  “Masdaf” 

Başkent Emlak Konutları projesi, Emlak Konut GYO tarafından Ankara’da hayata geçirilen prestijli projelerden biridir. 2019 yılı sonunda tamamlanması ve alıcılarına teslim edilmesi planlanan proje kapsamında; 24 bloktan oluşan 1478 daire, ticari alanlar, ilköğretim okulu ve sağlık tesisi yer alıyor.

Ankara’nın önemli kurum ve eğitim birimlerine yakın mesafede inşa edilen proje, Atakule’ye 4 kilometre mesafede bulunuyor.

Başkent Emlak Konutları projesinde de Masdaf markalı;

  • Komple paslanmaz motor ile entegre frekans invertörlü Genio serisi hidroforlar,
  • Motor ile entegre frekans invertörlü Genio serisi sirkülasyon pompaları,
  • Modul A serisi ıslak rotorlu frekans konvertörlü pompalar
  • Enduro serisi atık su pompaları tercih edilmiştir.

Pompa ve hidrofor sistemlerinde kullanılan invertör sistemi ile pompaların kendi aralarında RS 485 kablo üzerinden haberleşmeleri sağlanacak ve çoklu pompa sistemi seçeneği ile 6 adet pompa beraber çalışabilecek. Modbus özelliği ile sisteme uzaktan erişim imkanı da sunulacak. Ayrıca invertör üzerinde yer alan grafik lcd ekrandan anlık olarak; basınç, akım, frekans, motor devir, çıkış gücü, çıkış gerilimi, set basınç değerleri okunabilecek. Bu sayede pompaların her birinin toplam çalışma saatleri görüntülenebilecek ve gerçek zamanlı eş yaşlanma sağlanacak.

Masdaf tarafından devreye alınan inovatif pompa ve hidrofor sistemleri, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close