Danışmanlık ve Sistem Optimizasyonu

Anasayfa > Satış Sonrası > Danışmanlık ve Sistem Optimizasyonu

Danışmanlık ve Sistem Optimizasyonu

1977 yılında suyun ve enerjinin etkin kullanılması ve bu sayede yaşam kaynaklarının korunması ilkesiyle yola çıkan Masdaf, “pompa sistemlerinde danışmanlık ve sistem optimizasyonu hizmetleriyle işletmelerde verimsiz pompa sistemlerinden kaynaklanan enerji tüketiminde önemli oranda tasarruf sağlanmasını ve CO2 emisyonlarının azalmasını hedefler.

Enerji Tüketim Kontrolü

Bir pompanın 10 yıllık ömrü boyunca ilk yatırım maliyeti ve onarım giderleri toplam masrafının % 10- 15’ini oluşturur, geriye kalan giderleri ise enerji tüketiminden kaynaklıdır. Masdaf, işletmelerdeki pompa sistemlerinden kaynaklı giderleri minimum seviyelerde tutmak ve kontrol altına almak amacıyla “enerji tüketim kontrolü” hizmeti sunar. Bu kapsamda öncelikle seçilen pompa sisteminin uygunluğunu kontrol eder. Doğru pompa seçimi ile enerji tüketiminde tasarruf sağlar ve pompa sistemi için yapılan yatırımın geri ödeme süresini kısaltmış olur.

Sistem Danışmanlığı

Masdaf, pompa sistemleri konusunda ki 40 yılı aşkın deneyimi ile pompa sisteminin seçiminden, pompanın çalışacağı sisteme kadar tüm süreçleri inceleyerek, “verimli ve enerji tüketimini minimuma indirmeyi hedefleyen sistem çözümleri” konusunda danışmanlık hizmeti sunar.  

Pompa Değiştirme

Artık kullanım ömrünü tamamlamış, verimsiz ve enerji tüketimi ile işletme maliyetlerini artıran pompaları, mevcut sisteme uyum sağlayacak, enerji verimli pompa sistemleri ile değiştirip, pompanın kısa süre içinde yapılan yatırımın geri ödeme süresini kısaltmasını sağlar.

 Devreye Alma

Özellikle yangın pompalarının ve projenin ihtiyaçları doğrultunda, farklı özellikte üretilen pompaların devreye alınması işlemi, Masdaf’ın tecrübeli teknik personeli tarafından yapılır.

Lazer Kaplin Ayarı

Kritik veya ağır hizmet şartlarına uygun olarak üretilen özel pompaların, kaplin ayarları             Masdaf üretim tesislerinde bulunan “Lazer Kaplin Ayar Cihazı” ile yapılır. Ön ayarları fabrikada yapılan bu tür pompaların, son kontrolleri de montajdan sonra işletme noktasında yapılır ve sorunsuz bir devreye alma garantisi verilir.

3.Parti Denetim

Masdaf pompa sistemleri konusunda; TÜV, Lloyd, DNV, Bureau Veritas gibi “3. Parti Denetim şirketleri”nin yanında, Atex, GOST, UL ve FM onaylarına da sahip olarak hizmet verir. Müşteri talebi doğrultusunda ve ücreti karşılığında pompa sistemlerinin 3. parti onayları da sağlanır.

Detaylı Pompa Testi

Masdaf, Düzce ve Tuzla tesislerinde pompaların; balans, performans, ENPY ve emiş testlerini yapar. Masdaf tesislerinde üretilen her pompa, hidrostatik ve performans testlerinden geçirildikten sonra sevk edilir.

Close