Elazığ Hastanesi Masdaf'ı Tercih Etti!
Anasayfa > Ürünler > Referanslarımız > Genel Referanslar > Elazığ Hastanesi Masdaf'ı Tercih Etti!
Elazığ Hastanesi Masdaf'ı Tercih Etti!

Elazığ Hastanesi Masdaf'ı Tercih Etti!

Elazığ Şehir Hastanesi’nin Pompa ve Hidrofor Sistemlerinde de  “Masdaf” Tercih Edildi.

Elazığ Şehir Hastanesi projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından “Kamu Özel İşbirliği” (PPP-Public Private Partnership)  modeli ile Elazığ’ın merkezinde, yaklaşık 347.500 metrekare alan üzerinde inşa edildi. Güçlü altyapısı ve teknoloji yatırımlarıyla bölgedeki sağlık hizmetlerinin kalitesini en yüksek seviyeye çıkaracak şehir hastanesi; 1.038 yatak kapasiteli 2 hastane ve bir klinikten oluşuyor.  

Rönesans Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’nin sağlık yatırımları konusunda önemli firmalarından biri olan Rönesans Sağlık Yatırım ( RSY ) tarafından hayata geçirilen proje, bugüne kadar bölgeye kazandırılmış en büyük sağlık yatırımı olma özelliği taşıyor.

Dünyanın deprem izolatörlü en büyük hastanelerinden biri olan sağlık kampüsünde Masdaf markalı;

  • Komple paslanmaz motor ile entegre frekans invertörlü Genio serisi hidroforlar,
  • Motor ile entegre, frekans invertörlü, Genio serisi sirkülasyon pompaları,
  • Islak rotorlu frekans konvertörlü pompalar,
  • Kapalı genleşme tankları,
  • Uçtan emişli santrifüj pompalar,
  • Enduro serisi Blackbox hijyenik depolu atık su pompaları kullanılmıştır.

Projede kullanılan Blackbox hijyenik depolu atık su pompaları, steril ortam şartlarına uygun şekilde dizayn edilmiştir. Pompanın üzerinde bulunan özel kapak, kokunun dışarı çıkmasını engeller. Dar alanlara kolaylıkla uygulanabilen atık su pompaları, periyodik bakım ve tamir gibi acil müdahale durumlarında kolaylıkla çıkarılabilme özelliğine sahiptir.

Frekans invertörlü Genio serisi hidroforlar ise mekanik salmastra ile kesin sızdırmazlık sağlanacak şekilde ve komple paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. Hidromat özelliği taşıyan hidroforlar, basınç şalteri ve membranlı tank gibi bakım gerektiren aletlere olan ihtiyacı da ortadan kaldırmıştır. Su kullanımı bittikten sonra pompa belli bir süre daha çalışır ve bu gecikme sayesinde sistemde tank kullanımına ihtiyaç duyulmaz.

Frekans invertör sistemi, pompaların kendi aralarında RS 485 kablo üzerinden haberleşmelerini sağlayacak ve çoklu pompa sistemi seçeneği ile 6 adet pompa beraber çalışabilecek. Bu sayede pompaların her birinin toplam çalışma saatleri görüntülenebilecek ve gerçek zamanlı eş yaşlanma sağlanacak.

Masdaf tarafından devreye alınan inovatif pompa ve hidrofor sistemleri, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close