Makyol Santral Masdaf'ı Tercih Etti!
Anasayfa > Ürünler > Referanslarımız > Genel Referanslar > Makyol Santral Masdaf'ı Tercih Etti!
Makyol Santral Masdaf'ı Tercih Etti!

Makyol Santral Masdaf'ı Tercih Etti!

Bahçeşehir’in En Prestijli Projelerinden Makyol Santral’in de Pompa ve Hidrofor Sistemlerindeki Tercihi;  “Masdaf” 

Dünyaca ünlü Roy Higgs Uluslararası Mimarlık Ofisi tarafından tasarlanan Makyol Santral, Bahçeşehir’in merkezinde toplam 16 bin 906 m² alan üzerine inşa ediliyor. Teras ve balkonlarıyla, ferah ve konforlu bir yaşam alanı sunan proje; 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 5 blokta 407 daireden, 9 villadan ve bir ticari alandan oluşuyor. Merkezi konumu ve sunduğu yaşam olanaklarının yanı sıra, yatırım değeri bakımından bölgenin en avantajlı projelerinden olma özelliğine sahip Makyol Santral’de; yaklaşık 7.500 m² açık peyzaj alanı, açık yüzme havuzu, park, barbekü ve fitness-spa alanları bulunuyor. Ev sahibi olacak kişilere, sosyal bir hayat ve iyi bir yatırım fırsatı da sunan proje, bölgeye inşa edilen Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattına, TEM’e, bölgenin en büyük özel hastanesi ve alışveriş merkezine yürüme mesafesinde yer alıyor.

Proje kapsamında;

  • Komple paslanmaz Genio HDSV serisi hidroforlar,
  • Yüksek kaliteli genleşme tankları,
  • NFPA20 ye uygun YPSP serisi yangın pompaları,
  • Enduro serisi atık su ve drenaj pompaları kullanılmıştır.

Masdaf’ın pompa ve hidrofor kullanımı için özel olarak geliştirdiği Genio serisi sürücülerin üzerinde bulunan LCD ekrandan; hidroforların anlık basınç değeri, frekansı, akım değeri, motor devri, çıkış gerilimi, çıkış gücü, sensörlerden gelen analog değerler ve set basınç değeri okunabilecek. Genio motor üstü frekans invertör sistemi sayesinde pompaların kendi aralarında RS 485 kablo üzerinden haberleşmeleri sağlanacak ve çoklu pompa sistemi seçeneği ile 6 adet pompa beraber çalışabilecek. Bu sayede çoklu pompa sistemlerinde, pompaların her birinin toplam çalışma saatleri görüntülenebilecek ve gerçek zamanlı eş yaşlanma sağlanacak.

Hidrofor ve pompa sistemlerinin çalışma verisini, bina otomasyonuna aktaran “Modbus haberleşme protokolü” standart teslimat kapsamında yer alacak.

Masdaf tarafından devreye alınan inovatif pompa ve hidrofor sistemleri, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close