TEMA İstanbul Bahçe Masdaf'ı Tercih Etti!
Anasayfa > Ürünler > Referanslarımız > Genel Referanslar > TEMA İstanbul Bahçe Masdaf'ı Tercih Etti!
TEMA İstanbul Bahçe Masdaf'ı Tercih Etti!

TEMA İstanbul Bahçe Masdaf'ı Tercih Etti!

Ödüllü Yaşam Projesi Tema İstanbul Bahçe’nin de Pompa ve Hidrofor Sistemlerindeki Tercihi;  “Masdaf”

Mesa-Artaş-Kantur ortaklığının ödüllü yaşam projesi Tema İstanbul Bahçe, toplam 10 bloktan oluşuyor. Projede alanları 79 ile 216 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 363 konut yer alıyor. Tüm şehre bahçe ve eğlence dolu bir yaşam sunması planlanan Tema İstanbul Bahçe; hemen önündeki metro durağıyla, ulaşımı da keyfe dönüştürüyor. Yediden yetmişe herkesin rahatlıkla ulaşabileceği Tema İstanbul Bahçe’de yaşam, isteyene bahçe, isteyene eğlence sunuyor.

Projede kapsamında;

  • Komple paslanmaz frekans invertörlü HDSV serisi hidroforlar,
  • Yüksek kaliteli genleşme tankları,
  • NFPA20 ye uygun YNM serisi yangın pompaları,
  • Enduro serisi atık su pompaları,
  • Drenaj pompaları kullanılmıştır.

HDSV hidrofor sisteminde kullanılan “FXA pano”nun değişken hızlı kontrol özelliği yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. 4 satırlık gelişmiş asistan panel ekrana, ABB ACS310 model sürücüye ve gelişmiş uygulama makrolarına sahip bir pompa kontrol panosudur. Basınç ihtiyacına göre sürücü üzerinden başlatılan pompa, yumuşak kalkış yaparak maksimum hıza geldiğinde şebekeye bırakılır ve devreye girecek olan pompa sürücü ile yumuşak başlatılır. Basınç ihtiyacı azaldığında sürücü üzerindeki pompanın hızı minimuma düşer. Sistemde fazla basınç varsa şebekedeki pompa durdurulur ve devir kontrolüyle sürücü üzerindeki pompanın basıncının sabit tutulması sağlanır.  

Masdaf’ın yenilikçi Enduro Dalgıç Pompaları; pompa, motor gövde bileşenlerinde ve motor besleme kablosunun gövdeye girdiği yerde, yaşanan “sıvı sızdırma” problemini de ortadan kaldıracak şekilde dizayn edilmiştir. Yaratıcı bir tasarıma sahip olan, helisel yapıdaki salmastra kutusu sayesinde pis su içerisinde bulunan katı parçacıkları, mekanik salmastradan uzak tutarak, mekanik salmastrayı korur ve uzun bir çalışma ömrü sunar. Pompa içerisinde mekanik salmastradan veya herhangi bir sebepten dolayı oluşabilecek kaçakları erken şekilde uyaran “su kaçağı elektrodu” bulunur. Termistör kullanımıyla da motorun aşırı ısınmasına karşı koruma sağlanır.

Masdaf tarafından devreye alınan inovatif pompa ve hidrofor sistemleri, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close