Test İstasyonu
Anasayfa > Teknoloji > Test İstasyonu

Masdaf Pompa Test İstasyonu

1977 yılından bu yana suyun ve enerjinin etkin kullanılması ve bu sayede yaşam kaynaklarının korunması ilkesiyle inovatif pompa sistemleri üreten Masdaf, yenilenme çalışmaları 2019 yılının son çeyreğinde tamamlanacak olan son teknoloji ölçüm cihazları ve kontrol sistemleri kullanılarak yenilenen ”Pompa Test İstasyonu” ile üretmekte olduğu; uçtan emişli pompalar, inline pompalar, axial ayrılabilir pompalar, yangın pompaları, kademeli pompalar, proses pompaları, dalgıç pompa, kolonlu pompalar, kendinden emişli pompa,  santrifüj pompa” sistemlerinde şahitli test imkanı sunmayı hedefliyor.

Avrupa Birliği ECO Design yönetmeliklerine uygun olarak geliştirilen son teknoloji pompa sistemlerini, yenilenmekte olan “pompa test istasyonu”nda test edip, performansını ölçmeyi ve bu kapsamda UR-GE çalışmalarına yön vermeyi hedefleyen Masdaf, Türkiye’de benzeri bulunmayan bu teknoloji yatırımıyla diğer pompa üreticilerine de hizmet vermeyi planlıyor.

Yenilenen Masdaf “Pompa Test İstasyonu”nun Avantajları

Masdaf, yenilenen “Pompa Test İstasyonu” ile su pompalarının test edilmesi sırasında manuel yapılan ve tehlike arz eden tüm işlerin, otomasyon sistemi üzerinden kontrol edilmesini sağlayarak hem misafirlerinin hem de operatörlerin ve tüm çalışanlarının güvenliğini sağlamayı hedefliyor.

İlk aşamada 630 kw’lık bir kısmının devreye alınması planlanan pompa test istasyonunda yakın zamanda devreye girecek orta gerilim ile 2 megawatt enerjiye ulaşılması hedefleniyor.

Debi kapasitesi de Ø800 mm’lik hatlarla arttırılan istasyonun, kot altı ve üstünde ciddi bir su hacmi bulunuyor. Diğer pompa firmalarında sorun teşkil eden yüksek kapasiteli ürünlerin NPSH testleri de seviye kontrollü olarak yapılabilecek.

Pompa teknolojilerinin titreşim ve uzun dönem dayanım testleri, ısınma problemi olmadan, izleme sistemleri ile kolaylıkla yapabilecek.

Hatların uzunluğu ölçüm sistemlerini rahatlatacak ve su pompası sistemlerinin testlerindeki hassasiyet artacak.

Close