İnline Pompa Nedir? Islak- Kuru Rotorlu Inline Pompalar

Anasayfa > Blog > İnline Pompa Nedir? Islak- Kuru Rotorlu Inline Pompalar

İnline pompa, basma ve emme flanşlarının aynı hat üzerine bağlanması ile elde edilen pompalardır. Su arıtma sistemleri ve iklimlendirme sistemleri başta olmak üzere pek çok alanda yaygın olarak kullanılır. Elektrik kontrol ünitelerine sahip olduğundan dolayı hem ısıtma hem de soğutma tesisleri ile beraber çalışır. Bu sistemler çalışma esnasında elektriğe ihtiyaç duyar. Dik milli inline pompalar başta olmak üzere pek çok ürün çeşidine sahiptir. Oldukça sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretildiğinden dolayı kullanıcılarına uzun ömürlü fayda sunar. Enerji tüketimi konusunda oldukça avantaj sunar. Sahip olduğu bu özellik nedeni ile çevre dostudur. İnline pompa kolay bir kullanıma sahip olduğundan kullanıcısına yüksek oranda rahatlık sağlar. İnline pompaların kuru ve ıslak olmak üzere 2 farklı çeşidi bulunur.

Kuru Rotorlu İnline Pompa Nedir?

Kuru rotor özelliğine sahip İnline pompalar havadan yardım alarak soğutma işlemi yapmaktadır. Islak pompaların basmaya gücü yetmeyen kapasitelere erişmesine kuru rotorlu pompalar yardımcı olur. Klima santralleri ve soğutma tesislerinde sıklıkla bu teknolojiden faydalanılır. Akışkan madde ile temas eden tüm parçalar motordan ayrı bir biçimde konumlandırılmıştır. CSV, INM, Genio INM ve INMD olmak üzere farklı çeşitleri bulunur. CSV serisi kuru rotorlu ürünler çift emiş özelliğine sahiptir. INM ise standart bir motora sahiptir. Montaj ve bakım işlemleri oldukça kolaydır. Çünkü takılıp sökülmesi basit bir şekilde tasarlanmıştır. Genio INM modeller standart elektrik pompaları ile donatılmıştır. Mekanik salmastraya sahiptir. İnline pompa INMD ürünleri ise ikiz montajlı pompalara sahiptir. Basınç prizlerine sahiptir. Her ürün çeşidinin yaptığı işlem gücü birbirinden farklılık gösterdiğinden bu ürün çeşitleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak gerekir.

Islak Rotorlu İnline Pompa Nedir?

Islak rotora sahip pompalara basınç verilmesini sağlayan sıvı maddenin rotor etrafında dolaşmasına yardımcı olur. Rotor milinin ıslanıp yağlanmasına yardımcı olarak mekanizmanın rahat bir şekilde çalışmasına fayda sağlar. Bu sayede yoğun çalışma nedeni ile ortaya çıkabilecek aşırı ısınma problemleri ortadan kolayca kalkar. Kullanıcısına uzun ömürlü bir çalışma süresi sunar. AX ve AD-Modul olmak üzere 2 farklı çeşidi bulunur. Ax serisi ürünler sahip olduğu ışıklı gösterim ile kullanıcılara kolaylıklar sağlar. Motor koruması özelliğine sahip olduğundan dolayı etrafa zarar vermez. İnline pompa güç sınırlandırma özelliğine sahiptir. AD-Modul ürün çeşitleri ise elektrik tasarrufu konusunda oldukça yüksek bir performans sergiler. Son teknoloji ile donatılmış olduğundan dolayı akıllı telefon ya da

cihazlar ile uzaktan kontrol edilebilir. Herkes tarafından rahatlıkla anlaşılabilir bir kumanda sistemine sahiptir. İnline pompa birbirinden farklı sistemler ile entegre edilerek çalıştırılabilir.

İnline Pompa Seçiminde Öne Çıkan Faktörler

İnline pompa ne demek, sorusu kadar bu yüksek performansa sahip ürünlerin fiyatları da oldukça merak edilen bir konudur. İnline pompaların sahip olduğu fiyatlar ürünün sunduğu hizmet, sahip olduğu teknoloji ve özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple İnline pompa satın almadan önce ürün seçenekleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olan ürünü satın almanız gerekir. En son teknoloji ile donatılan modeller diğer modellere fiyat olarak yüksek bir skalada bulunsa da kullanıcısına yüksek oranda verim elde etme imkânı sunar. Her türlü zeminde rahatlıkla çalışma imkânı sunar. Pompa fiyatlarını etkileyen bir diğer etken pompaların uyguladığı basınç miktarıdır. Ne kadar yüksek basınç uygulanırsa pompa o kadar çok derine ulaşılır.

MASDAF sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ile sizlere en kaliteli ve güvenli pompa cihazlarını sağlamaktadır. Üretimi esnasında uluslararası standartlara uyumlu malzemelerle, en uygun fiyat aralıklarında ürünlerini satışa sunmaktadır. İnline pompa ve diğer tüm pompa türleri, hidrofor gibi ihtiyaçlarınızda MASDAF'ı tercih edebilirsiniz.

INMD SerisiAX Serisi

Close