Elmar Towers Masdaf'ı Tercih Etti!
Anasayfa > Ürünler > Referanslarımız > Genel Referanslar > Elmar Towers Masdaf'ı Tercih Etti!
Elmar Towers Masdaf'ı Tercih Etti!

Elmar Towers Masdaf'ı Tercih Etti!

Ankara’nın En Yüksek Kulesi Elmar Towers’ın Pompa ve Hidrofor Sistemlerinde de  “Masdaf” Tercih Edildi. 

Elmar Yapı A.Ş tarafından 177 metre yükseklikte inşa edilen Elmar Towers, “Ankara’nın en yüksek kulesi” ünvanını taşıyor. Eskişehir Yolu üzerinde hayata geçirilen proje, 50 ve 43 katlı iki kulede bulunan toplam 803 konuttan ve bir alışveriş merkezinden oluşuyor.

650 milyon lira yatırımla hayata geçen Elmar Towers projesinde Masdaf markalı ;

  • NFPA 20’ye uygun, ayrılabilir gövdeli ve çift emişli yangın pompaları,
  • Komple paslanmaz frekans kontrollü hidroforlar,
  • Frekans invertörlü, kuru rotorlu ve INM serisi sirkülasyon pompaları,
  • Enduro serisi atık su pompaları,
  • TM serisi genleşme tankları kullanılmıştır.

Masdaf’ın yüksek sıcaklığa dayanıklı ve uzun ömürlü TM serisi genleşme tankları, pompanın statik basıncını kullanım seviyesinde tutarak, ani basınç değişimlerini önleyip ve pompanın ömrünü uzatacak şekilde dizayn edilmiştir.

Tesisata doğrudan bağlanan inovatif sirkülasyon pompaları ise ısınma ihtiyacının daha az olduğu zamanlarda çalışma hızını ihtiyaca göre ayarlayarak, gereksiz enerji sarfiyatını önleyecek.

Projede kullanılan frekans invertörlü pompa ve hidrofor sistemleri, pompaların kendi aralarında RS 485 kablo üzerinden haberleşmelerini sağlayacak. Invertör üzerinde yer alan grafik lcd ekrandan pompaların anlık olarak; basınç, akım, frekans, motor devir, çıkış gücü, çıkış gerilimi, set basınç değerleri okunabilecek. Bu sayede pompaların her birinin toplam çalışma saatleri görüntülenebilecek ve gerçek zamanlı eş yaşlanma sağlanacak.

Kule, yangın güvenliği konusunda etkili çözümler sunan Masdaf’ın, dünyada en yüksek kalite standartlarına sahip olan UL/FM onaylı “yangın pompaları” ile korunacak.

Masdaf tarafından devreye alınan inovatif pompa ve hidrofor sistemleri, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

 

Close