Pınar Esenyurt Lojistik Merkezi Masdaf'ı Tercih Etti!
Anasayfa > Ürünler > Referanslarımız > Genel Referanslar > Pınar Esenyurt Lojistik Merkezi Masdaf'ı Tercih Etti!
Pınar Esenyurt Lojistik Merkezi Masdaf'ı Tercih Etti!

Pınar Esenyurt Lojistik Merkezi Masdaf'ı Tercih Etti!

Pınar’ın Esenyurt’ta Bulunan Lojistik Merkezi’nin de Pompa ve Hidrofor Sistemlerindeki Tercihi;  “Masdaf” 

Yapımına 2016 yılında başlanan ve 2017 yılında tamamlanan “Pınar Esenyurt Lojistik Merkezi”nin, pompa  ve hidrofor sistemlerinde ki tercihi “Masdaf” oldu.

17.150 m² açık alana, 27.000 m² ise kapalı alana sahip olan proje, akıllı lojistik merkezi ve yeşil bina olma özelliğiyle de Avrupa’nın en modern lojistik merkezleri arasında yer alıyor. 650 çeşit Pınar markalı ürünün yanı sıra Kahve Dünyası ve Narca markalı ürünlerin de dağıtımını gerçekleştirecek olan Pınar Lojistik Merkezi, Avrupa yakasının  en hızlı dağıtım merkezi olmayı hedefliyor.

Proje kapsamında Masdaf markalı;

  • Komple paslanmaz frekans invertörlü HDSV serisi hidroforlar,
  • Frekans invertörlü sirkülasyon pompaları,
  • Enduro serisi atık su pompaları kullanılmıştır.

Pompa sistemlerinde ki frekans invertörleri sayesinde paralel bağlı pompalar, birbirleri ile haberleşebilecek. Bu sayede pompaların her birinin toplam çalışma saatleri görüntülenebilecek ve gerçek zamanlı eş yaşlanma sağlanacak.

HDSV hidrofor sisteminde kullanılan “FXA pano”nun değişken hızlı kontrol özelliği ise yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Basınç ihtiyacına göre sürücü üzerinden başlatılan pompa, yumuşak kalkış yaparak maksimum hıza geldiğinde şebekeye bırakılır ve devreye girecek olan pompa sürücü ile yumuşak başlatılır. Basınç ihtiyacı azaldığında sürücü üzerindeki pompanın hızı, minimuma düşer. Sistemde fazla basınç varsa şebekedeki pompa durdurulur ve devir kontrolüyle sürücü üzerindeki pompanın basıncının sabit tutulması sağlanır.  

Masdaf’ın yenilikçi Enduro Dalgıç Pompaları ise; motor besleme kablosunun gövdeye girdiği yerde, yaşanan “sıvı sızdırma” problemini ortadan kaldıracak şekilde dizayn edilmiştir. Yaratıcı bir tasarıma sahip olan, helisel yapıdaki salmastra kutusu sayesinde pis su içerisinde bulunan katı parçacıkları, mekanik salmastradan uzak tutarak, mekanik salmastrayı korur ve uzun bir çalışma ömrü sunar. Pompa içerisinde mekanik salmastradan veya herhangi bir sebepten dolayı oluşabilecek kaçakları erken şekilde uyaran “su kaçağı elektrodu” bulunur. Termistör kullanımıyla da motorun aşırı ısınmasına karşı koruma sağlanmıştır. 

Masdaf tarafından devreye alınan inovatif pompa ve hidrofor sistemleri, binanın kullanım ömrü süresince enerji tüketiminde tasarruf sağlayarak verimli kullanım imkanı sunacak.

Close